Hekimlik Mesleğinde Devrim Yaratacak Kanun
Sağlık Bakanlığı doktorluk mesleğine yönelik devrim gibi bir kanun taslağı hazırladı. Hasta haklarını koruyan ve hekimlerin... Read More...

Dukan Diyeti

Her şeyi yeme özgürlüğü veren diyet!!!

Kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız dukan diyeti dışına asla çıkmayıp, dukan diyetini bir hayat şekli olarak uygulayabilmelisiniz.

Dukan diyetinde, size verilen miktarların dışına çıkmamalısınız. Ve yiyeceğiniz ekmeği, mayasız ve yulaf ağırlıklı olarak kendiniz yapmalısınız.

Diyetin temel amacı size kilo aldırakcak un, şeker yerine yulaftan yapılan ekmekleri ve bitkisel tatlandırıcıları hayatınıza sokması.

İlk 10 günlük saldrı aşaması

Sadece protein içeren besinleri tüketiyorsunuz. Süt, balık, et vs.. İlk 5 günde 3 kilo vermeniz hedefleniyor. Karbonhisrat yasak ve bol su içmeniz gerekiyor. (En az 1,5 lt)

Şekersiz çay, kahve ve diyet içecekler serbest. Tüm sıvıyağlar ve tereyağı yasak. Günde 1,5 çorba kaşığı yulaf kepeği yemek şart.

Yediğiniz hiç bir ürünü kızartmayacaksınız. Izgara, buharda, haşlama şeklinde tüketebilirsiniz.

İkinci 10 gün kilo verme

İlk 10 güne ek olarak sebzeleride ekliyoruz. Haftanın sadece iki günü sadece proteinle besleniyorsunuz. Karbonhidratlı gıdalar yasak.

Üçüncü 10 gün dengeleme

Protein ve sebzelere ek her gün bir porsiyon meyve tüketiyorsunuz. Haftanın ayrı günlerindeki iki öğününde 1 dilim kepek ekmeği yiyebilirsiniz.

Son aşama sürdürme

30 günün sonunda tekrar herşeyi yemeye başlıyorsunuz. Fakat sadece perşembe günlerini sadece protein tüketimine ayırıyorsunuz. Diğer 6 gün serbest.:)

Sağlıkta Son Gelişmeler

Amniyosentez'de Yeni Yöntem
HPT (Harmony Prenatal Test) Artık Türkiye'de!! Anne adaylarını tedingin eden ve bazende risk yaratabilen amniyosentez uygulaması öncesi başvurulabilecek yeni bir yöntem. Anneden alınan bir kaç damla kan örneği ile; anne karnındaki bebeklerinde taşıdığı genetik riskler %99,1... Read More...
Full Review Bet365 www.bbetting.co.uk