Evde Doğru Tansiyon Nasıl Ölçülür
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Nefroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tekin Akpolat, evde kullanılan tansiyon... Read More...

Endoskopik Müdahaleyle İz Kalmadan Yeniden Doğun

Estetik dünyası Botoks, dolgu ve ışık teknikleriyle tanıştığından bu yana, eskiye oranla çok daha uzun yıllar genç görünmeyi başarabiliyoruz.

Özellikle sorunların fazla birikmesini beklemeden önlem alırsak, genelde 60'lı yaşlara kadar gayet iyi görünebiliyoruz. Ama önünde sonunda, estetik cerrahi tek çare olarak karşımıza dikiliyor!

Ancak bu tip cerrahi işlemlerin yol açtığı en tatsız sorun, yaşam boyunca taşımak zorunda kaldığımız izlerdir... İşte endoskopik yüz germe ameliyatları bu noktada ön plana çıkıyor. Çünkü o kadar küçük kesilerle sonuca gidiyor ki, bu sorunu hemen tümüyle ortadan kaldırıyor.
 
Geleceğin tekniği

Esasında endoskopik ameliyat tekniği o kadar da yeni değil. Tıpta pek çok alanda uygulanıyor. Mutlaka duymuşsunuzdur, halk içinde 'kapalı ameliyat ya da kansız ameliyat' olarak bilinir. Bu teknik şimdi de plastik ve estetik cerrahide harikalar yaratmaya başladı. Gözle görünür bir kesi izi bırakmadan, endoskopik kameralar yardımı ile yapılıyor ve yüzü üç boyutlu olarak yeniden yaratıyor! Endoskopik ameliyat tekniği yaşlanma izlerini ortadan kaldırabildiği gibi, ihtiyaca göre kusurları gidermek ve güzelleştirmek için de etkin bir şekilde kullanılıyor. Tüm sarkmalar ve gevşemeler düzeltilip daha genç ve dinamik bir görüntü yaratırken, bir yandan da yüzün bütünlüğü, ifadesi ve güzelliğini yeniden yapılandırıyor. Eskiden, yüz germe ameliyatlarında sadece sarkan derilerin fazlası kesilir ve toparlanırdı. Bu yüzden de yüzler aşırı şekilde gerilir ve maskeyi andırırdı. Oysa yaşlanmaya bağlı sarkmalar, sadece deriye bağlı değildir. Derinin altındaki kaslar ve yağ dokusuyla da ilgilidir. Bu nedenle estetik cerrahlar sarkan deriden ziyade, deri altındaki kaslarda ve yağ dokusunda nakış işliyor. Sarkan kaslar düzeltiliyor ve aşağı kayan yağ dokusu eski yerine getiriliyor. Endoskopik yüz germe ameliyatlarında da yüz, sadece yukarı ve geri doğru çekilmiyor. Aynı zamanda sarkan yanak dokuları da yanak içinden yukarı çekilerek, tıpkı bir yastık kılıfını doldurur gibi yanaklar ve yüzün dolgunlaşması sağlanıyor. Böylece yüz, üçüncü bir boyut kazanarak öne doğru da gençleşiyor. Yanaklara dışarıdan doku enjeksiyonu ya da silikon gibi madde enjeksiyonu veya elmacık kemiği protezi uygulanmasına gerek kalmadan yanaklar dolgunlaştırılıyor.

Her yere uygulanıyor

Endoskopik cerrahi yöntemiyle her şey yapılabilir. Örneğin kaşlar kaldırılır, alın gerginleştirilir ve yanaklar özel dikişlerle kulak üzeri hizasına asılır. Ayrıca hastanın yanak içindeki kendi dokuları elmacık kemikleri üzerine getirilerek yüzün dolgunluğu da sağlanır. Eğer göz kapağı sarkması ve deformasyonu varsa göz kapakları estetiği de eklenir. Küçücük kesilerle boyun gençleştirme işlemi de yapılır. Derim ki, eğer yüz estetiği düşünüyorsanız, kendinize öncelikle endoskopik cerrahide deneyimli bir uzman bulmanızda fayda var.

Dr. Yasemin Fatih Amato

Sağlıkta Son Gelişmeler

Dukan Diyeti
Her şeyi yeme özgürlüğü veren diyet!!! Kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız dukan diyeti dışına asla çıkmayıp, dukan diyetini bir hayat şekli olarak uygulayabilmelisiniz. Dukan diyetinde, size verilen miktarların dışına çıkmamalısınız. Ve yiyeceğiniz... Read More...
Full Review Bet365 www.bbetting.co.uk