Evde Doğru Tansiyon Nasıl Ölçülür
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Nefroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tekin Akpolat, evde kullanılan tansiyon... Read More...
  • Home
  • İkinci El Ne Demek?

2. El Endoskop Alırken

2.El endoskop almak hem kolay hem de en zordur. Kolay tarafı , ister rijit ister fiber olsun gözünüzle baktığınızda cihazın görüntü ve çalışma kalitesini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Cihaz su geçirmez yapıda ise , bir de kaçak test işlemi yaptığınız taktirde cihazın çalışır durumda olduğunu anlayabilirsiniz.

Zor olan tarafı ise, Türkiye’de toplam endoskopi teknisyen sayısı 2 elin parmağını geçmemektedir. Bu sebeple, ikinci el endoskopi cihazını, sistemini, bir arkadaşınızdan, yurt dışından kendiniz de alabilirsiniz. Ancak cihaz invazif olarak kullanılan bir alet olduğundan her vesile arızalanma, delinme, ısırılma, açı tellerinin kopma riski vardır.

Cihazlarınız arızalandığında bu cihazlara kim servis verecek, ve ne kadar sürede verecek?

Kimi firma yurt dışına götürüp tamir ettirmekten bahsedebilir, peki bu süre zarfında kaybedilen hastalar, endoskopi bedelleri ne olacak? Ya da geçici olarak size cihaz bırakılabilinecek mi ?

Bu sebeple, özellikle endoskop alırken; olayın sadece fiyat olmadığını hatırlatmak isteriz. Çünkü “2.EL” üretilen bir mamul olmadığından ve bu cihazları onarımı elektronik cihaz onarımından farklı olduğundan SERVİS ikinci el cihaz alırken en önemli kısmıdır.

Biz, cihazın, hastayla temas edilen kısımlarını (yutturulan boru) komple değiştirttiğimizden 2 yıl garanti verebiliyoruz ve özellikle satış sonrası HEMŞİRE eğitimi konusunda ısrar ediyoruz.

Siz de Internet üzerinden, kredi kartınızla cihaz sistem alabilirsiniz, ama görmeden ve deneyemeden alacağınız bir cihaz ya da sisteme ne kadar güvenebilirsiniz ?? Firmamız size, yedi gün 24 saat muhatap olacağınız, arızalanması durumunda karşınızda bulabileceğiniz ve arıza durumunda sattığımız- satmadığımız cihazlara UZMAN SERVİS olarak mevcut olacaktır.

SAYGILARIMIZLA

Sağlıkta Son Gelişmeler

Amniyosentez'de Yeni Yöntem
HPT (Harmony Prenatal Test) Artık Türkiye'de!! Anne adaylarını tedingin eden ve bazende risk yaratabilen amniyosentez uygulaması öncesi başvurulabilecek yeni bir yöntem. Anneden alınan bir kaç damla kan örneği ile; anne karnındaki bebeklerinde taşıdığı genetik riskler %99,1... Read More...
Full Review Bet365 www.bbetting.co.uk