Kanser Tedavisinde Çığır Açan Buluş
KOÜ Tıp Fakültesi`nde Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve ekibi tarafından uygulanan endoskopik yöntemle kanser riski taşıyan lezyonlar, özel... Read More...

Zayıflamada Devrim MLS Yöntemi

Sabahların sultanı Seda Sayan programına konuk olan Este World Estetik ve Güzellik Merkezi Medikal Direktörü Uzm. Dr. Servet Terziler MLS uygulamasının zayıflamada devrim olduğunu söyledi.

Son yıllarda bütün dünyada önemli bir sorun olarak ortaya çıkan kilo ile mücadele etmek için her geçen günde yeni teknolojik cihazlar ve sistemler geliştirilmekte.

 

Türkiye’de de yaklaşık 2 senedir uygulanmaya başlayan, MLS (Morfo Lipo Sculpture) yöntemi, Este World Estetik ve Güzellik Merkezi’nde hızla ve kalıcı olarak kilo vermek isteyenler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı

zayiflama-mls-tedavisi

Zayıflamada devrim MLS

Bölgesel yağlanma ve selülit tedavisi için dünyada gelinen en son teknolojik gelişme olarak tanımlanan, Fransız bilim adamları tarafından bulunan MLS yöntemi, yağları sıvılaştırarak yok ediyor.

MLS yönteminde, yağlanan bölgeye hipoozmolar sıvı verildiğinde yağ hücresinin çeperleri zayıflayarak yağ hücrelerinde erime başlıyor. İlk seansta mevcut yağlanma oluşmuş bölgede % 20′lik bir incelme sağlanan bu yöntemde 2 ile 5 seans arasında istenilen sağlıklı neticeler elde ediliyor.

Son beş yıldır yapılan klinik araştırmalarda MLS yapılan bölgelerde yağlanma görülmediği tespit edilmiş. Este World Estetik ve Güzellik Merkezi Medikal Direktörü Uzm. Dr. Servet Terziler, bu yöntemin bir ameliyat olmadığını, uygulamayı yapan kişinin seansın ardından hemen işine ve günlük hayatına geri dönebildiğini söyledi.

Günde ortalama 7-8 kişinin MLS ile zayıflamayı tercih ettiğini söyleyen Dr. Terziler, bu yöntemi liposuction ile zayıflamaktan ve ameliyattan korkanların tercih ettiğini ve Türkiye’de sadece 6 merkezde uygulandığını söyledi.

Yağları patlatma yöntemi

Genç, güzel, ince, daha ince, daha da ince görünme tutkusu neredeyse bütün dünyada hiç değişmeyen bir trend. Bu çerçevedeki araştırmaların hızına yetişmekse mümkün değil. Özellikle kadınlara yönelik üretilen, inceltici, selüliti yok eden ürünler ve alternatif tıp, bu 'zayıflama pazarı'nda epey pay sahibi. Araştırmacılar yağları yok eden aşıyı henüz bulamadılar ama eritmeye yönelik pek çok yöntem geliştiriyorlar. Yağ hücrelerini patlatarak yok ettiği söylenen MLS de bu yeni yöntemlerden biri. Fransız sağlık ekipmanları üreticisi bir firma tarafından geliştirilen MLS (Morpholiposculpt), beş yıldan bu yana dünyada birçok ülkede uygulanıyor. Bölgesel yağları azalttığı iddia edilen bu incelme metodu artık ülkemizde de kullanılıyor. Dr. Levent Türbedar tarafından uygulanan yöntem, hastanın ihtiyacına ve vücut yapısına göre değişen sebeplerle bir veya birkaç seans yapılıyor.

Peki ama nedir bu MLS? Nasıl çalışır? Liposuction, mezoterapi, karboksiterapi, lipoliz gibi incelme yöntemlerinden farkı ne? Tüm bu soruların cevabını Dr. Türbedar şöyle yanıtlıyor: "Birçok insan özellikle belde, göbekte, kollarda ya da kalçada oluşan yağlardan kurtulmak istiyor. Kilo vermeye çalışıyor, spor ve diyetle hayatını düzene sokuyor ama bir türlü veremiyor. Onlar depo yağları, vücut bu yağları tutmak için direniyor. Bu yağları şekillendirme konusunda ameliyatlı ve ameliyatsız çeşitli yöntemler mevcut. Ameliyatlı yöntem; liposuction. Liposuction da kendi içinde çeşitlere ayrılıyor. Neticede bu yöntemlerin hepsi ameliyat gerektiriyor. Evet çok iyi sonuçlar veriyor, ama zahmetli ve birtakım riskler taşıyor. Yapılan araştırmalara göre liposuction gereksinimi duyan 100 kadından 82'si çeşitli endişelerle vazgeçiyor, sadece 18'i yaptırabiliyor." Hipoosmolar Lipotomi yöntemi ise yağları yontarak şekillendirmek demek. Vücutta biriken ve şekil bozukluklarına yol açan yağ dokusunu azaltmak, şekillendirmek ve selülitleri yok etme konusunda etkili bir yöntem olduğu iddia ediliyor. MLS isimli cihazlar sistemi yardımıyla lipotomi işlemi ağrısız ve ameliyatsız olarak uygulanıyor.

İnsanoğlu, bedensel incelme, ve sellülit gibi sorunlarından uzun zamandan beri mücadele ediyor.Ancak bu güne kadar, bu konuda elde edilen tedavi yöntemlerinin her birinin diğerine göre avantaj ve dezavantajları bulunurken, hem riski olmayan hem de yüz güldüren bir tedavi modeli bulunamamıştı.MLS bu konudaki en yeni ve gelişmiş tedavi yöntemlerinden.

Jet hızıyla kilo ver ve geri alma!

zayiflama-mls-tedavisi1

S:MLS yöntemi kısaca nasıl tanımlanır ?
 
C: MLS muayenehane ortamında, liposuction gibi sonuçlar veren, kalıcı ve hızlı bir şekilde istenmeyen yağlardan kurtulmamızı sağlayan tedavi yöntemidir.
 
S: Liposuction a alternatif midir ?
 
C: Hayır.Liposuction, bütün risklerine rağmen, genel anestezi altında, bir seferde çok fazla yağın vakumla aspire edilerek ortamdan çıkarılması olayıdır.Bir ameliyattır.Hastane ortamı gerektirir, ağrılar söz konusudur ve öncesi, sonrası bakımlar gibi bir dizi işleme gerek duyar.Oysa MLS tam tersidir.Muayenehane ortamında, genel anesteziye gerek duymadan,
özellikle ağrısız, dikişsiz,  yan etkisiz, konforlu bir çalışmadır.
 
S:Peki nasıl bir işlem bu MLS ?
 
C: MLS, birdizi işlemlerin bütünleşmiş adıdır.Biz MLS uygulamasında birbirini takip eden, 2 veya 3 türlü tedavi yapıyoruz.Ama burada sonuç üreten ana işlem, hipoosmolor bir sıvı ile, ultrasound eşliğinde yağları eritmek.Sistem 3 adımda ilerliyor.
 
S:Nedir bu 3 adım ?
 
C:BİR; MLS in özel bir parçası olan Analiz sistemi ile, hedef yağ dokusunun özellikleri, boyutları ölçülüyor.Analiz sonucunda, hedef yağ dokusunun hangi formülle, kaç defa, nasıl bir tedaviye ihtiyacı olduğu belirleniyor.İKİ; Bunun sonucunda, formüle göre hazırlanmış serum karışımları, lokal anestezik ilaçla karıştırılıyor.Başkaca hiçbir yabancı madde veya katkı maddesi konmuyor.Bu sıvı hedef yağ dokusu içine lokal anestezik madde eşliğinde ağrısız bir şekilde enjekte ediliyor.Bu içine sıvı yedirilmiş dokunun üstüne, dışarıdan Ultrasound dediğimiz ses titreşimleri veren petler ile ultrasound uygulanıyor.Yağlar eritiliyor.Ve ÜÇ; manyetoterapi ve infraruj battaniyesi ile o bölgenin sıkılaşarak, düzleşmesi ve MLS drenaj ile lenf yollarının açılması ve bu eritilmiş yağların vücuttan atılması sağlanmış oluyor.
 
S:Yağlar nasıl eriyor ?
 
C:Hipoosmolor sıvı verildiğinde, yağ hücrelerinin çeperleri zayıflayarak, yağ hücrelerinde erime başlıyor, eriyen ve vasfını kaybetmiş yağ hücreleri bu sıvıya karışıyor.Aynı zamanda ultrasound ise, bu yağ hücrelerini denatüre ederek, onların yeniden yağ tutma özelliklerini bozuyor ve böylece, orada hızlı bir yağ erimesi sağlanırken aynı anda, yağ hücre yitimi olduğundan kalıcı ve geri dönüşsüz yağ atılımı sağlanmış oluyor.
 
S:Sonra hastaya ne gibi bir bakım gerekiyor ?
 
C:Hiçbir bakım gerekmiyor.Hasta hemen ayağa kalkıp, iş ve gücüne, gündelik hayatına geri dönebiliyor.
 
S:Bu bir kez mi uygulanıyor ?
 
C:Hayır.Analiz cihazının, her kişiye ve hedef yağ dokusuna göre düzenlediği bir tedavi prosedürü oluyor.Bu iş yağın yeri ve miktarına göre 2 veya 3 kez, bazen de 4 kez yapılıyor.
 
S:Uygulama aralıkları nasıl ?
 
C:Genellikle 10 gün veya 15 gün arayla yapılıyor işlemler. Böyle olunca tedavi toplam ortalama 1 ay sürüyor.
 
S:O bölgede yeniden yağlanma oluyor mu ?
 
C:Hayır, bu işlem yapılmış bölgede beş yıl süreyle, yeniden yağlanma görülmüyor.
 
S:Ağrı uygulama sırasında olmuyor.Ya sonra oluyor mu ?
 
C:Hayır daha sonra da ağrı olmuyor.
 
S.Peki sonuçlar ne zamandan itibaren alınmaya başlıyor ?
 
C:Sonuçlar ilk seanstan itibaren alınmaya başlıyor.Her seansta giderek verimlilik artıyor.Tedavinin önerilen şeklini sonuna kadar yaparsak, kalıcılık ve verimlilik o kadar fazla oluyor.
 
S.Nerelere uygulanabiliyor ?
 
C:MLS siteminin bir üstünlüğü de burada.Karın, basen, kalçalar, bacak içleri gibi yaygın yağ tutulumu olan yerlerin yanı sıra, özellikle sellülit tedavisinde çok başarılı.Ayrıca, diz etrafında ve ayak bileği etrafında görülen yağ birikimlerinde liposuction yapmak zor ve riskli iken, bu metotla sonuç almak oldukça kolay.Diğer taraftan, kollarda sarkma yapan yağ dokularının ve gıdı daki yağlardan bir seansta kurtulmak mümkün.
 
S:Diğer bölgesel incelme metodlarına göre üstünlüğü nedir ?
 
C:İsterseniz önce liposuction ile farklarına değinelim.Herşeyden önce bu yöntem liposuctiona karşı bir sistem değil, tam tersine liposuction gereksinmesine yardımcı bir sistem.Özellikle plastik Cerrahların elini güçlendiren bir sistem.Zira istenmeyen yağlardan kalıcı ve biran önce kurtulmak isteyen hastaların, risklerinden dolayı sadece % 9 u liposuctiona evet diyor, geri kalan % 90 lık gibi bir bölüm haklı sebeplerden korkuyor veya çekiniyor.İşte bu hastalara yardım etmek adına Plastik Cerrahların elinde artık MLS var.Bu yöntemle, emboli riski olmadan, hastaneye yatmadan, sonrasında uzun süre bakım ve korse takmak zorunda kalmadan, ameliyat sonrası ağrı şikayetleri olmadan iş ve gücünden geri durmadan yağlarından kurtulabilir.Ancak, liposuctionun da tartışılamaz üstünlüğü, çok fazla miktarda yağı bir seferde alıyor olması.2, 3 hatta 5 kiloya kadar yağ liposuctionla alınabilir.Bu yüzden obezlerde liposuction uygulanabilir.Oysa MLS obezlerde uygulanmıyor.MLS analiz cihazı  Beden Kitle İndexi 30 u geçen çok çok fazla yağlı kişilere, önce diyet ve eksersizler öneriyor, tedaviye almıyor.Ayrıca, liposuctionda sık görülen doku dalgalanmaları ( ondülasyon ) ve sarkmaları MLS uygulamalarında görülmüyor.Hatta Plastik Cerrahlar bir yandan liposuction yaparken diğer yandan, ameliyat sonrası oluşan doku dalgalanmalarını MLS sayesinde düzleyebiliyorlar.
 
S:Cerrahi olmayan bölgesel incelme metotlarına karşı üstünlükleri neler ?
 
C:Diğer tüm metotlar, kalıcı sonuçlar üretemezler.Hangisi olursa olsun diğer metotlar, yağ hücreleri içindeki yağın dışarıya alınması ve lenf yoluyla atılmasını sağlasalar bile, yağ hücresine bir şey yapamadıklarından, bir süre sonra hastanın aynı bölgede yağ biriktirmeye başlaması söz konusu olabiliyor.Oysa MLS ile, yağ hücreleri yağ tutma vasfını kaybettiklerinden sonuç kalıcı oluyor, aynı liposuction gibi.Ayrıca, bu metotlara göre sonuçlar çok hızlı.Diğer soft metotlarda 1 kür ve çoğu kez 2 kür uygulama söz konusu oluyor.Bir kür uygulamaların enaz 1,5 ay sürdüğü göz önüne alınırsa, en kısa süre 3 ay olurken, MLS toplam 1 ayda üstelik kalıcı sonuçlar üretebiliyor.Diğer yöntemlerde, verimlilik tedricen yani çok yavaş gelişirken, MLS te sonuçlar gözle görülebilir derecede ve ilk sRReanstan itibaren elde ediliyor.Üstelik diğer metodların çoğunda hafta 2 veya 3 kez uygulamaya gitmek gibi bir yoğun iş organizasyonuna da gerek var.Oysa MLS çok daha az ve kısa sürelerde yapılan işlemlerle kalıcı-düzgün sonuçlar veriyor.

Zayıflamak İçin Balon Yöntemi

İşte Size Bir Diğer Yöntem

Aşırı kilolarınız mı var,  ne yapsanız zayıflayamıyor musunuz? Zayıflamak için bunca zaman değişik diyetler mi denediniz? Egzersiz için ayıracak zamanınız mı yok?

İşte size kesin , güvenli , sağlıklı zayıflama metodu!

Ağzınızdan endoskop yardımı yutacağınız, toplam 10 dakika süren bu işlem  ile, balon midenizde sürekli şişkinlik hissini uyandıracak ve bu şekilde yeme alışkanlıklarınız değişerek, altı ay süresinde zayıfladığınızı fark edeceksiniz!!!

Sadece hava ile şişen bu balon sayesinde hiçbir yan etki ve rahatsızlık duymadan doğal bir şekilde zayıflayacaksınız.

Uygulama CD’si için İLETİŞİM sayfamıza uğrayın ve arayın

Amaç Zayıflamak Olunca Çeşitli Çözümler Üretmek Mümkündür. Önemli olan bunun en rahat, etkili ve rahatsızlık vermeden olanını uygulamak .

İntermedikal olarak biz bu yöntemler arasından Zayıflama Balonu'nu da sizlere öneriyoruz. 

Sağlıkta Son Gelişmeler

Dukan Diyeti
Her şeyi yeme özgürlüğü veren diyet!!! Kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız dukan diyeti dışına asla çıkmayıp, dukan diyetini bir hayat şekli olarak uygulayabilmelisiniz. Dukan diyetinde, size verilen miktarların dışına çıkmamalısınız. Ve yiyeceğiniz... Read More...
Full Review Bet365 www.bbetting.co.uk